سهم ایران از گردشگری

سهم ایران از گردشگری خارجی در ۵ سال آینده

چهار میلیون گردشگر سهم ایران از گردشگری خارجی،نتایج یک پژوهش به دست آمده از موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی رقمی معادل یک میلیارد و ۶۰۰میلیون جهانگرد است. بر اساس این آمار،در سالهای منتهی به ۲۰۲۰ سالانه ۴/۱ درصد رشد جهانگردان محقق خواهد شد که به طور متوسط هر سال سه درصد به ثروت جهان اضافه میکند.

بر اساس گزارشهای سازمان جهانی جهانگردی(UNWTO) و شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC) در سال ۲۰۱۴ سهم گردشگری ایران در تولید ناخالص داخلی ۶/۱ درصد و ۵/۳ درصد اشتغال کشور در این بخش بوده است.

انسان قرن بیستم و یکم به ویژه در کشورهای ثروتمند از نیازهای مازاد که تامین اساسی ترین کالاها و خدمات فقط برای زنده ماندن است،عبور کرده و با توجه به پس اندازی که دارد،میخواهد نیازهای درونی خود را پاسخ دهد.یکی از نیازهای ذاتی انسان ،دیدن و آشناشدن بیشتر با دنیایی است که در آن زندگی میکند. جهانگردی پاسخی به همین نیاز است که روندی رشد یابنده در جهان را تشکیل میدهد.

به گزارش ساعت ۲۴،بر اساس تازه ترین آمار ارایه شده از طرف سازمان جهانی گردشگری برای ایران در سال ۲۰۲۰ و در شرایط مساعد ایران میتواند حدود چهار میلیون گردشگر جذب کند که نسبت به ۱۹۹۵ رشد چشمگیری خواهد داشت .

۲ comments

پاسخ دهید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه ها از نویسندگان آنها، و نه لزوما دیدگاه های پورتال صفری پرواز اینترنت. درخواست از توهین، ادای سوگند و بیان مبتذل خودداری کنند. ما حق داریم هر نظر را حذف کنیم بدون توضیحات اطلاع قبلی.

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. فیلد ها مورد نیاز با امضا *

*
*