لذت سفر بدون ویزا به صربستان

صربستان ، لذت سفر بدون ویزا  

صربستان با چشم اندازهای طبیعی و دست نخورده خود،بدون شک یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که آنگونه که باید توسط گردشگران شناخته نشده است. در ادامه با خورشید جهان و سفر به صربستان همراه باشید تا با این کشور اروپایی و راهنمای سفر به آن آشنا شوید.

راهنمای سفر به صربستان بدون ویزا

صربستان که با نام رسمی جمهوری صربستان شناخته می شود،کشوری محصور در خشکی است که با هیچ دریا و یا اقیانوسی در ارتباط نیست.این کشور که در جنوب شرقی اروپا واقع شده است،از شمال با کشور مجارستان ،از شرق با رومانی و بلفارستان،از جنوب با جمهوری مقدونیه و منته نگرو و از غرب نیز با کشورهای کرواسی و بوسنی هرزگوین همسایه است.صربستان از نظر جغرافیایی در یکی از راه های بین المللی اصلی قرار گرفته و مرکز و غرب اروپا را به کشورهای یونان،ترکیه،قاره آسیا،آفریقا و منطقه خاورمیانه پیوند می دهد.لازم به ذکر است که صربستان به عنوان یکی از جمهوری های سه گانه ،همراه با کرواسی و اسلوونی،پادشاهی یوگسلاوی را تشکیل می داد که این حکومت تا سال ۱۹۴۵ ادامه داشت.

آب و هوای صربستان چگونه است ؟

صربستان آب و هوایی قاره ای داشته و دارای چهار فصل متفاوت است. متوسط دمای هوا در شهر بلگراد،پایتخت صربستان،حدود۱۲ درجه است.پاییز در این کشور معمولا نسبت به بهار طولانی تر بوده و با آب و هوای گرم شناخته می شود.و در مقابل نیز بهارهای صربستان نسبتا کوتاه تر بوده و بارانی هستند.زمستان کشور صربستان نیز نسبتا سرد بوده و به طور میانگین حدود ۲۰ روز از این موقع سال دمای هوا زیر صفر درجه سانتی گراد می باشد. ماه ژانویه سردترین بوده و میانگین دما در این ماه ۰٫۴ درجه سانتی گراد است. فصل تابستان در صربستان معمولا به صورت ناگهانی شروع میشود و این گونه نیست که آب و هوا به صورت تدریجی تغییر کند و به همین دلیل نیز آمدن تابستان در این کشور کاملا محسوس است. ماه های جولای و آگوست نیز با میانگین دمای ۲۱٫۷ و ۲۱٫۳ درجه سانتی گراد گرم ترین ماه های سال محسوب می شوند.

اطلاعات کلی در سفر به صربستان

اختلاف ساعت با تهران ۲:۳۰- ساعت (دو و نیم ساعت عقب تر از تهران)

زبان رسمی : صربی

پایتخت : بلگراد

واحد پول: دینار صربستان

نرخ تبدیل ارز : هر دینار صربستان در حال حاضر (شهریور ۹۶) حدود ۳۲۶ ریال است

پیش شماره : ۳۸۱+

نوع برق شهری : ۲۳۰-۲۲۰ ولت /۵۰ هرتز

پاسخ دهید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه ها از نویسندگان آنها، و نه لزوما دیدگاه های پورتال صفری پرواز اینترنت. درخواست از توهین، ادای سوگند و بیان مبتذل خودداری کنند. ما حق داریم هر نظر را حذف کنیم بدون توضیحات اطلاع قبلی.

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. فیلد ها مورد نیاز با امضا *

*
*